Pod koniec czerwca przedszkolaki z grup Smyki, Odkrywcy i Bystrzaki wyruszyły na ekscytującą wyprawę, która na długo pozostanie w ich pamięci! Zbiórka przed przedszkolem przebiegła punktualnie o 8:00. Po sprawdzeniu listy obecności i dokładnej kontroli autokaru oraz kierowcy przez Policję, pełni zapału i uśmiechów, ruszyliśmy w kierunku Bochni.
Pierwszym punktem naszej wycieczki była Kopalnia Soli w Bochni – prawdziwy skarb polskiego dziedzictwa naturalnego i historycznego. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o historii kopalni, jej znaczeniu dla Polski przez wieki oraz o fascynującym procesie wydobycia soli. Miały okazję na własne oczy zobaczyć, jak wyglądała praca górników, a potężne komory i chodniki robiły na wszystkich ogromne wrażenie. To była wspaniała lekcja historii i geologii, która w przystępny sposób pokazała dzieciom bogactwo naszej ziemi
Po podziemnej przygodzie udaliśmy się do Muzeum Motyli, gdzie czekał na nas prawdziwie bajkowy świat! Przedszkolaki z otwartymi buziami podziwiały różnorodność świata owadów. Kolorowe motyle z najdalszych zakątków świata latały tuż obok, co wywoływało okrzyki zachwytu. Dzieci dowiedziały się o cyklu życia motyli, ich środowisku naturalnym i o tym, jak ważne są dla ekosystemu. To była doskonała okazja do rozwoju zainteresowań przyrodniczych i uświadomienia dzieciom piękna i kruchości natury.
Celem tej wycieczki było nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim rozbudzenie w dzieciach ciekawości i chęci poznawania nowych miejsc oraz zjawisk. Widząc uśmiechnięte buzie, słysząc pełne ekscytacji opowieści i obserwując zaangażowanie podczas zwiedzania, wiemy, że cel został osiągnięty!
Wracaliśmy w doskonałych humorach, a niektórzy zmęczeni wrażeniami zasnęli zaraz po wejściu do autokaru. Przywieźliśmy ze sobą nie tylko piękne wspomnienia, ale również pamiątkową sól z kopalni, która będzie przypominać nam o tej niezwykłej przygodzie. Jesteśmy przekonani, że ta niezapomniana podróż do Kopalni Soli i Muzeum Motyli na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków, inspirując ich do dalszych odkryć i poszukiwań.
Dziękujemy rodzicom za zaufanie i możliwość organizacji tak wspaniałych edukacyjnych przygód!