PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA – WARSZTATY

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA – WARSZTATY

47926396053546cc41ff

W dniu 18 czerwca gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego Pana Krzysztofa Cirę. Przeprowadził on dla uczniów pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na spotkaniu ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pan ratownik uświadomił uczniom, na czym polega jego praca i jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Zwrócił uwagę, iż tzw. ”złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Przypomniał także uczniom ważne numery telefonów alarmowych. Ratownik pokazał uczniom jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem  uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Pan Krzysztof wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach. Opowiedział uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność.

Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego. Karolina Jagielska-Ciuruś

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Skip to content