dzien

Dnia 14 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyborowie odbył się wspaniały Dzień Języków Obcych, w którym uczestniczyły klasy od 4 do 8. Tematem przewodnim były bajki i baśnie, co dostarczyło uczniom mnóstwo radości i zabawy.

Wydarzenie rozpoczęło się od wyjątkowego akcentu – uczniowie mieli okazję wysłuchać piosenki z filmu “Pocahontas” w różnych językach, co wprowadziło wszystkich w odpowiedni nastrój i przypomniało o bogactwie języków obcych.

Następnie każda klasa zaprezentowała krótkie humorystyczne scenki na podstawie znanych bajek i baśni:

  • Klasa 4 wystawiła “Czerwonego Kapturka”, wprowadzając do klasycznej opowieści sporo zabawnych momentów, które wywołały salwy śmiechu.
  • Klasa 5 zaprezentowała “Kopciuszka”, dodając do historii nowe, komiczne wątki i nieoczekiwane zwroty akcji.
  • Klasa 6 przeniosła wszystkich w świat “Śpiącej Królewny”, gdzie humorystyczne dialogi i kreatywne kostiumy rozbawiły widownię.
  • Klasa 7 przygotowała inscenizację “Jasia i Małgosi”, w której nie zabrakło zabawnych scen i dynamicznych wystąpień.
  • Klasa 8 zamknęła część artystyczną scenką z “Królewny Śnieżki i 7 Krasnoludków”, prezentując w humorystyczny sposób znaną wszystkim historię.

Po występach uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i refleks w przygotowanych quizach    i ciekawostkach o bajkach, co okazało się nie tylko edukacyjne, ale również bardzo emocjonujące. Konkurs dla klas 4-8, który sprawdzał refleks i szybkość, wzbudził wiele emocji i rywalizacji, ale przede wszystkim świetnej zabawy.

Po zakończeniu prezentacji nadszedł czas na kolejne atrakcje. Uczniowie mogli wymalować sobie na twarzach flagi różnych krajów, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Była również możliwość zrobienia zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce, co stanowiło doskonałą pamiątkę z tego wyjątkowego dnia.

Dzień Języków Obcych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyborowie był pełen radości, śmiechu i wspólnej zabawy. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale również mieli okazję do nauki i poznania różnych kultur. To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej, a uczniowie z pewnością będą z niecierpliwością oczekiwać na kolejne edycje.

Iwona Słowiak, Aneta Duda, Marta Kociołek

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Skip to content