Wielkie sprzątanie Przyborowa

Wielkie sprzątanie Przyborowa

436292565_760282729565653_2022290937891332696_n

W sobotnie przedpołudnie 13 kwietnia 2024 r. mieszkańcy Przyborowa pokazali jakie piękne owoce przynosi współpraca. Dzięki przeprowadzonej akcji „Wielkie sprzątanie Przyborowa”, nasza miejscowość jest wspaniale przygotowana do obchodów Dnia Ziemi. Niemal każdy przysiółek został wysprzątany przez zaangażowanych ludzi, którym bliskie sercu jest dobro naszej małej ojczyzny.

Od Zastawia, przez Nawsie, Centrum, Pasternik, Buczynę aż po Koniec kilka ekip zebrało niemal cały kontener śmieci. Zużyte butelki, puszki, plastikowe opakowania, opony i najróżniejsze dziwne „odpady”, w końcu znalazły się tam gdzie ich miejsce – w workach na śmieci.

Akcję wsparł Urząd Gminy w Borzęcinie, dostarczając worki i rękawice oraz zapewniając odbiór wypełnionego kontenera. Druhowie OSP w Przyborowie, wykorzystując swój sprzęt zebrali z całej miejscowości napełnione worki oraz zadbali o bezpieczeństwo podczas akcji, a po niej zainteresowane dzieci oprowadzili po remizie. Panie z KGW Dworzanki zadbały, aby nikt po zakończonej akcji nie był głodny, przygotowując smakołyki dla tych najmniejszych i nieco starszych uczestników.

Sukces przeprowadzonej akcji niebyły możliwy bez wspaniałych mieszkańców, dzieci z przedszkola oraz uczniów, a także osób związanych z naszą miejscowością, którym jej dobro jest bliskie sercu.

Podziękowania również przekazujemy dla Pani Pauliny Chrabąszcz -Dyrektor ZSP w Przyborowie za zachęcenie do akcji naszych uczniów oraz Panu Sebastianowi Szubie – Fotograficzne Archiwum Przyborowa za propagowanie naszych działań. Dziękujemy KS Błękitni Przyborów, za wypożyczenie ławek.

Organizatorami akcji byli:

Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyborowie

Rada Sołecka na czele z Panem Sołtysem Pawłem Piotrowskim

KGW Dworzanki

OSP Przyborów

Świetlica Przyborów – GOK Borzęcin

 

Ilona Siemińska

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Skip to content