Rada Rodziców przy ZSP w Przyborowie

Rada Rodziców przy ZSP w Przyborowie

rada-rodzicow-69396

Rada Rodziców przy ZSP w Przyborowie podsumowała swoje działania w pierwszym semestrze roku szkolnego 2023/2024.  Okazuje się, że czas ten był pełen wyzwań, które postawili sobie za wykonanie przedstawiciele rodziców uczniów ZSP.

1. Kiermasz „Przedświąteczne wietrzenie magazynów” – cieszył się ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczniów i dzieci z przedszkola, a zorganizowany został właśnie dzięki nim samym. To właśnie oni przynosili do szkoły rzeczy, które uznali za niepotrzebne we własnych pokojach, a które bardzo szybko znalazły nowych właścicieli.

2. Odwiedziny Mikołaja – tradycyjnie 6 grudnia wszystkich uczniów, przedszkolaków i pracowników ZSP odwiedził Mikołaj, który obdarowywał tego dnia słodkościami, ofiarowanymi przed pozyskanych sponsorów.

3. Kiermasz Bożonarodzeniowy – na który zostały przygotowane pyszne domowe ciasta, przez Rodziców, piękne stroiki, dekoracje i upominki, przerósł nasze najśmielsze oczekiwania.

4. Bal Karnawałowy dla uczniów klas 1-3, podczas którego animacje prowadziły Panie z Firmy Animek, sfinansowano ze środków Rady.

5. Bal Karnawałowy dla uczniów klas 4-8, na który zakupiono poczęstunek dla uczniów, nagrody za udział w konkursach prowadzonych podczas imprezy.

6. Rada zasponsorowała między innymi Warsztaty „Mieszkańcy Lasu”, podczas których przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach i ptakach zamieszkujących lasy.

7. Spotkanie z Misiem Polarnym dla wszystkich dzieci z Przyborowa, wraz z zabawami i animacjami było możliwe dzięki pozyskaniu sponsora.

8. Współorganizacja akcji „Bądźmy razem!” – w której zasponsorowano wizytę maskotek – serca i Myszki Miki, oraz zakupiono słodkie upominki dla wszystkim uczniów i pracowników.

9. I Ostatkowy Bal Karnawałowy – Rada Rodziców zorganizowała 3 lutego 2024 r. imprezę dla Rodziców i Przyjaciół ZSP w Sali  – Centrum Kulturalnego Wsi w Przyborowie. Inicjatywa ta okazała się cieszyć dużym zainteresowaniem, bilety wyprzedały się w kilka dni. Całość wydarzenia została przygotowana przez Rodziców, którzy jak zwykle nie byli obojętni na niesienie pomocy podczas pieczenia ciast, gotowania dań, dekorowania i obsługi Gości. Podczas Balu odbyły się licytację podarowanych bezinteresownie m. im. obrazów od naszej malarki Pani Eweliny Kołodziej, pięknych makram autorstwa Pani Moniki Góral, kosmetyków od Pani Agaty Machalskiej oraz wielu upominków i  vouczerów od lokalnych przedsiębiorców.  Organizacja wydarzenia możliwa była dzięki przychylności Wójta Gminy Borzęcin Pana Janusza Kwaśniaka oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.

10. Dzięki środkom zgromadzonym przez Radę Rodziców możliwe było doposażenie nowego oddziału przedszkolnego w materiały plastyczne i biurowe m.in bloki, farby, pędzle, nożyczki, materiały kreatywne, niezbędne do odbywania zajęć w świeżo oddanej do użytku sali.

11. Ogromne podziękowania Prezydium Rady Rodziców składa wszystkim osobom, które wspierają nas w naszych działaniach, które prowadzona są dla dobra całej społeczności Zespoły Szkolno-Przedszkolnego w Przyborowie. Niezmiernie nam miło, iż współpraca z Panią Dyrektor Pauliną Chrabąszcz, Radą Pedagogiczną i Pracownikami obsługi jest tak pozytywna. Doceniamy, iż przygotowywane przez nas inicjatywy cieszą się również wsparciem Pana Wójta Janusza Kwaśniaka oraz wielu ludzi dobrej woli, którzy chcą pozostać anonimowi.

Prezydium Rady Rodziców ZSP w Przyborowie

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Skip to content