“Dzieci z Bullerbyn” – lektura w pudełku w klasie III

“Dzieci z Bullerbyn” – lektura w pudełku w klasie III

IMG_20240202_090406

Uczniowie klasy III w nietypowy sposób podsumowali omawianie lektury A. Lindgren pt. “Dzieci z Bullerbyn”. Każde dziecko miało „włożyć lekturę do pudełka” – czyli umieścić w nim wszystko, co kojarzy się z tą książką. Powstały wspaniałe prace przestrzenne, gdyż każdy miał inne skojarzenia i pomysły. Niektórzy odtworzyli trzy zagrody, w których mieszkały dzieci, inni wykonali pokój Lisy, wśród

wykonaych prac znalazła się nawet “Skrzynia Mędrców” oraz ukryta w niej sztuczna szczęka Agdy – jednej z bohaterek lektury. Zajęcia te wyzwoliły u dzieci bardzo duże pokłady kreatywności i twórczości. To były niesamowite zajęcia, które z pewnością będziemy długo wspominać. Zdjęcia prac uczniów zostały wykonane przy użyciu aparatu fotograficznego zakupionego w ramach inicjatywy edukacyjnej “Laboratoria Przyszłości”.

Karolina Jagielska- Ciuruś

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Skip to content