MODERNIZACJA I DOPOSAŻENIE SZKOLNEJ STOŁÓWKI

MODERNIZACJA I DOPOSAŻENIE SZKOLNEJ STOŁÓWKI

1920x810

          Zespół Szkolno-Przedszkolny im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przyborowie otrzymał wsparcie finansowe w ramach realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Celem Programu było wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłku w trakcie pobytu w szkole.

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu na kwotę 70 660,00 zł. (z czego 56 528,00 zł stanowiła dotacja, a 14 232,00 zł wkład własny). W ramach zadania wykonano usługi remontowo-adaptacyjne oraz dokonano doposażenia kuchni i stołówki.

Kuchnia w stołówce szkolnej została doposażona w niezbędny sprzęt pozwalający na sprawne przygotowywanie i wydawanie posiłków dla uczniów szkoły oraz wychowanków przedszkola. Zakupiono potrzebne wyposażenie do sporządzania potraw w postaci: 6-palnikowej kuchni gazowej, patelni elektrycznej, pieca parowego, gofrownicy, czajnika, wagi oraz dwóch stołów przyściennych. Dla właściwego mycia naczyń oraz sprawnego wydawania posiłków zakupiono stół ze zlewem, stół z basenem 2-komorowym, prysznic gastronomiczny, napełniacz z wlewką, zmiękczacz do wody oraz wózek kelnerski ze stali nierdzewnej. Wyposażenie kuchenne zostało uzupełnione także w różne pojemniki stalowe i emaliowane oraz okap przyścienny wraz z łapaczem tłuszczu i turbiną. Aby poprawić warunki spożywanych posiłków, do stołówki zakupiono nowe stoliki i kolorowe krzesełka.

Ponadto z własnego budżetu szkoła zakupiła klimatyzację do kuchni. Została również wymalowana stołówka i zamontowana fototapeta.

Nowo zakupiony sprzęt znacznie ułatwił pracę personelu oraz poprawił standard przygotowywania i spożywania posiłków.

Tak wyglądała nasza kuchnia i stołówka przed modernizacją:

A tak wygląda po modernizacji:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Skip to content