Jasełka w naszej szkole

Jasełka w naszej szkole

Bez tytułu

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę w tym roku wprowadzili nas uczniowie klasy III, którzy wraz z wychowawcą Karoliną Jagielską – Ciuruś oraz rodzicami przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role: Maryi i Józefa, pasterzy, dobrego i złego gospodarza, aniołów, diabełków oraz trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. 

Uwieńczeniem przygotowanego przedstawienia był magiczny, świąteczny taniec uczniów klasy III. Dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne pod opieką pani Marty Pudełek również zaprezentowały bardzo ciekawy i kreatywny układ taneczny.

Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

 

Karolina Jagielska-Ciuruś

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Skip to content