Wyniki konkursu „Książka oczami dziecka – moi ulubieni bohaterowie”

Wyniki konkursu „Książka oczami dziecka – moi ulubieni bohaterowie”

Bez nazwy

Nauka czytania jest bardzo ważna w rozwoju. To dzięki niej dziecko ćwiczy koncentrację, skupienie uwagi, konstruktywne myślenie, zwiększa zasób słownictwa i poznaje świat. Czytanie książek to magiczny trening serca i umysłu, a pierwszymi nauczycielami czytania są zwykle rodzice. Im więcej domowych czytań, opowieści, rozmów i wspólnego rodzinnego bycia z książką, tym więcej mądrości, uśmiechu, zrozumienia dla siebie i innych, a także spostrzeżeń, przemyśleń i wzruszeń.
W listopadzie został ogłoszony Szkolny Konkurs Czytelniczy pt.: Książka oczami dziecka- moi ulubieni bohaterowie. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania czytelnictwem i bogacenie umiejętności twórczego wypowiadania się za pomocą form i barw. Uczniowie z klas I-III mieli za zadanie wypożyczyć ze szkolnej biblioteki dowolną książkę, a następnie samodzielnie wykonać ilustrację do wybranego fragmentu przeczytanej lektury.
Komisja konkursowa oceniła prace zgodnie z kryteriami:
– zgodności z tematem konkursu;
– pomysłowości;
– oryginalności ujęcia tematu;
– estetyki wykonania.

Dyplomy oraz nagrody konkursowe przyznano następującym uczennicom:
miejsce I – Amelia Zając- kl. II
miejsce II – Michalina Paździora- kl. III
miejsce III – Julia Przybyło- kl. II
wyróżnienia – Rita Skrężyna- kl. II i Gabriela Nowak- kl. III

Nagrody dla uczestników konkursu zostały zakupione ze środków NPRCz 2.0 na lata 2021-2025.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu za aktywny udział i wykonanie pięknych prac, które ozdobią wystawę biblioteki szkolnej.

Marzena Borowiec

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Skip to content