XI Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych: Stany Zjednoczone

XI Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych: Stany Zjednoczone

images
We wtorek 14.02.2023 dwie uczennice z naszej szkoły wzięły udział w “XI Międzygminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych: Stany Zjednoczone”. Zadaniem Julii Iwaniec i Leny Kociołek z klasy 7 było opanowanie wiadomości z zakresu historii, geografii, sztuki, spraw społecznych, sportu i wielu innych dziedzin życia począwszy od odległych czasów aż do współczesności. Dziewczyny nie tylko rozwijały swoje kompetencje językowe (konkurs przeprowadzony był w języku polskim, ale obszerne książki do konkursu były już w języku angielskim i polskim), ale także poznały pasjonującą historię, geografię, ciekawostki i inne aspekty życia w USA.
 
Gratulujemy odwagi i zaangażowania!
 
“If you can dream it, you can do it.” ―Walt Disney
“Keep your eyes on the stars, and your feet on the ground.” ―Theodore Roosevelt
 
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Skip to content