CZY SŁYSZAŁEŚ O CZERNIAKU GROŹNYM SKÓRY RAKU?

CZY SŁYSZAŁEŚ O CZERNIAKU GROŹNYM SKÓRY RAKU?

5093-9686-750x0-sc1x33333_czerniak-grozny-nowotwor-skory

Uczennica naszej szkoły Liliana Korda zajęła I miejsce w powiatowym konkursie wiedzy w ramach programu edukacyjnego „Znamię! Znam je?” koordynowanego przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Brzesku.

Konkurs wiedzy „Czy słyszałeś o czerniaku groźnym skóry raku?” skierowany był do młodzieży szkół podstawowych z powiatu brzeskiego. Do konkursu zgłosiło się kilkanaście szkół z naszego powiatu. Głównym celem przedsięwzięcia było spopularyzowanie wiedzy na temat tego groźnego dla życia nowotworu i uświadomienie młodych ludzi o zagrożeniach płynących z nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.

Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania testowe dotyczące wiedzy z zakresu nowotworów skóry, charakterystyki, profilaktyki, diagnostyki oraz sposobów leczenia czerniaka. Opiekunem naszych uczniów była Pani Barbara Włudyka.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sali obrad budynku Urzędu Miasta w Brzesku.

Gratulujemy!!!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Skip to content